Grūtnieces

Grūtniecības laikā ir īpaši svarīgi pievērst pastiprinātu uzmanību mutes dobuma veselībai, jo hormonu līmeņa izmaiņas var ietekmēt mutes dobuma veselību. Hormona progesterona līmenis pieaug desmit reizes un ietekmē organisma atbildes reakciju uz toksīniem, rezultējoties ar pastiprinātu aplikuma veidošanos. Daudzas sievietes novēro, ka smaganas ir sarkanas, iekaisušas, reizēm pat asiņo tīrot zobus. To sauc par grūtniecības gingivītu, kas var attīstīties no grūtniecības otrā mēneša. Grūtnieces ir vairāk pakļautas arī periodontīta attīstības riskam. Grūtniecības laikā var novērot arī smaganu augšanu jeb grūtniecības granulomu, kas ir kā sarkani mezgliņi, biežāk augšžokļa smaganās.

Zobu bojāšanās iemesls grūtniecības laikā ir izmainītie ēšanas paradumi, tomēr pareizi kopjot mutes dobumu, jūs saglabāsiet veselus zobus un smaganas. Grūtnieces mēdz sūdzēties arī par samazinātu siekalu plūsmu. Diskomfortu var novērst bieži dzerot ūdeni vai lietojot siekalu stimulatorus bez cukura. Rīta nelabumu laikā uz zobiem iedarbojas kuņģa skābe kas var izraisīt zobu erozijas un paaugstinātu zobu jūtīgumu. Svarīgi kārtīgi izskalot mutes dobumu ar ūdeni un nogaidīt vismaz pus stundu pēc skābju iedarbības uz zobiem, pirms zobu tīrīšanas.

Zobu ārstēšana ieteicama 2. un 3. grūtniecības trimestrī.

Bērniņš piedzimst bez mikrofloras mutes dobumā. Mikrofloru viņš saņem pēc dzimšanas no tuvākajiem cilvēkiem, visbiežāk mammas, tāpēc ir ļoti svarīgi,ka māmiņa rūpējas par savu mutes veselību, lai bērniņam nenodotu baktērijas, kas ir atbildīgas par kariesa veidošanos.

Ja jus esat stāvoklī, rekomendējam pārbaudīt mutes dobuma veselību, lai varam palīdzēt jums nodrošināt veselīgu un patīkamu grūtniecību.